MC.CRAFTAPPLE.PL

Dolacz do innych graczy

Prace nad serwerem tymczasowym i ich skutki

Dyskusja w 'Ogłoszenia' rozpoczęta przez użytkownika Craftapple.pl, 28 Sierpień 2021.

Tagi:
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
 1. Craftapple.pl

  Craftapple.pl Administrator
  Członek Ekipy Administrator

  Dołączył:
  8 Czerwiec 2013
  Wiadomości:
  2 998
  Docenione treści:
  589
  Aktualizacja 31 Sierpnia 2021
  Otwarcie serwera tymczasowego odbędzie się dziś o godzinie 19:40
  Adres połączenia: tymczasowy.craftapple.pl
  Wersja 1.17.1
  Gdyby komuś nie działał jeszcze adres to alternatywnie: 37.59.170.6:25565


  Serwer tymczasowy zawiera podstawowe elementy, są na nim działki i testowo trochę inny generator, nie jest szczególnie rozbudowany, nie taki był cel. W trakcie postaram się jeszcze być może coś dodać, ale potem skupię się na normalnym CA.

  Serwer tymczasowy będzie działał do czasu uruchomienia Craftapple, potem zostanie zamknięty a mapa świata zostanie Wam udostępniona do pobrania. Umożliwię także graczom którzy wybudują na tym serwerze ładne budowle, przeniesienie ich na nową edycję Survival po restarcie CA, oczywiście bez wartościowych przedmiotów.


  Witajcie,
  Jak być może część z Was wie planujemy uruchomić serwer tymczasowy na wersji 1.17. Będzie to serwer minecraft w typie Survival z działkami PS i podstawowymi mechanikami, stanie się on również polem testowym przy przejściu CA z 1.12 do 1.17, ponieważ przez ostatnie lata zaszło dużo zmian, będziemy musieli porzucić część naszych danych i stworzyć je od nowa.

  Przede wszystkim jak być może część z Was wie chcemy przywrócić serwer ale chcemy również rozwiązać problem graczy naruszających regulamin, trolli i niemożności wprowadzenia pewnych rozwiązań z powodu możliwości łatwego zakładania multikont, przykładem niech będą pieniądze AC na start, można logować się na kolejnych kontach bez końca i je przelewać, ale też inne mechanizmy.

  Z tego powodu chcemy by Craftapple było serwerem premium, nie tylko premium w związku z logowaniem kontem mojang ale również PREMIUM w innym znaczeniu. Jeszcze na rok przed zamknięciem Craftapple mieliśmy na stole dwie opcje, autoryzacja numerem telefonu lub konto mojang, pierwsza miała polegać na tym że rejestracja kont odbywałaby się w formularzu na stronie gdzie gracz podawałby numer, również poza Polską, i otrzymywałby kod do wprowadzenia w formularzu, jedno konto jeden numer, proste. Ponosilibyśmy opłaty za każdy wysłany SMS bo rejestracja miała być darmowa. Początkowo ta opcja była faworytem, co prawda startery są tanie ale wymóg rejestracji SIM + czas na to potrzebny zredukowałby niechciane zachowania, trzeba by było też prowadzić czarną listę z numerami ze stron które oferują "tymczasowy numer sms". Aktualnie faworytem jest konto mojang, daje ono najlepszą ochronę + nie wymaga od nas utrzymywania i serwisowania dodatkowej infrastruktury. Uznałem że w w trzeciej dekadzie XXI wieku tu w Polsce nie można już usprawiedliwiać nieposiadania legalnej kopii gry Minecraft biedą, tym bardziej że wydajemy coraz więcej na legalną rozrywkę w postaci platform VOD czy legalne gry na steamie, Minecrafta też można wreszcie kupić.

  Aktualnie uruchomienie serwera tymczasowego opóźnia PermissionsEx, problemem jest to iż ten system uprawnień nie jest już rozwijany, chciałem uruchomić serwer razem ze starymi uprawnieniami, to by było proste, po prostu wystarczyłoby wrzucić potrzebne pluginy a uprawnienia już byłyby z CA, niestety nie jest to możliwe.

  Istnieje możliwość konwersji bazy PEX do popularnego aktualnie LuckPerms, jednak nie jest to w naszym przypadku takie oczywiste jak mogłoby się wydawać.

  Problem jest zasadniczy Craftapple od początku było serwerem offline (non-premium), baza danych PermissionsEx zawiera dane o uprawnieniach graczy i grupach od samego początku istnienia CA 8 Czerwca 2013 roku, jest bardzo stara i pamięta czasy kiedy gracza identyfikowało się po nicku a nie po identyfikatorze UUID jak obecnie. Co prawda UUID zostało wprowadzone już dawno temu, jednak serwery offline, bez uwierzytelnienia mojang (wpuszczające pirackich graczy) generują dla każdego gracza sztuczny UUID. Ten identyfikator nie ma powiązania z kontem mojang również jeśli na serwerze gra gracz premium, otrzymuje on sztuczny UUID.

  Skutek jest taki że próba uruchomienia serwera w trybie online (z autoryzacją mojang) powoduje całkowite pomieszanie
  Dla przykładu w trybie offline posiadam grupę "Administrator" a w trybie online "Gracz", co więcej sztuczne UUID mogą nakładać się z tymi prawdziwymi, więc gracz którego prawdziwe UUID odpowiada sztucznemu UUID jakiegoś administratora, otrzymuję tą rangę

  I jest to FAKT bo jeszcze przed zamknięciem Craftapple eksperymentowałem z trybem premium i to zauważyłem. Oczywiście administratorów jest mało, więc można im rangi pousuwać, ale graczy z rangą VIP premium (nie mylić z kontem minecraft premium) już nie.

  Podejmę próbę konwersji PermissionsEx do LuckPerms, a następnie będę obserwować co się stanie, nie znam tego pluginu, nie wiem jak się zachowa w trybie online, ale jeżeli nie będzie innego wyjścia będziemy tworzyć rangi, grupy i uprawnienia na nowo. Oznacza to utratę na starcie właściwego CA dawnych stałych rang premium, ale jeśli będzie to konieczne będziemy je przywracać ręcznie. Aktualnie będziemy pracować nad serwerem tymczasowym a tam nie przewidywałem zastosowania rang premium.


  Aktualizacja 29 Sierpnia 2021

  Przeprowadziłem próbę konwersji, tak jak przypuszczałem wystąpiło dużo błędów, dotyczyły one nieprawidłowych nazw graczy, w bazie PermissionsEx występują one pomieszane w postaci nicku lub nieprawdziwego UUID.

  Grupy i ich uprawnienia natomiast wyglądają na zaimportowane poprawnie, będę to weryfikował. Oznacza to że luckperms nie zawiera informacji o przydziale tych rang do graczy, ale powinny działać już na wstępie po nadaniu poleceniem jeżeli się nie mylę. Jeżeli to nie wystarczy będziemy to robić od nowa na czysto, mam nadzieję tego uniknąć. Niestety rangi znikną tak czy inaczej, będzie trzeba je oddawać ręcznie. W przyszłości można pomyśleć o mechanizmie w postaci serwera technicznego offline (no-premium) na 1.12 zawierającego starą bazę PEX i starą bazę AuthMe z dnia zamknięcia, gracz po zalogowaniu się tam wykonywałby polecenie które nada mu rangę na nowym
  CA jeżeli tam ją posiadał. Na razie nie jest to priorytet, wracam do pracy by uruchomić wkrótce serwer tymczasowy.
   
  • Lubię To Lubię To x 4
  • Przyjazny Przyjazny x 4
  • Pomocny Pomocny x 1
  • Lista
  #1 Craftapple.pl, 28 Sierpień 2021
  Ostatnio modyfikowano: 31 Sierpień 2021
  Reklama
 2. Gallus/Maaarcin

  Gallus/Maaarcin Użytkownik

  Dołączył:
  17 Sierpień 2021
  Wiadomości:
  5
  Docenione treści:
  1
  ok
   
 3. Redden

  Redden Raddek

  Dołączył:
  8 Sierpień 2021
  Wiadomości:
  1
  Docenione treści:
  0
  Kto wydaje pieniądze na VOD ten wydaje.
   
 4. kapi188

  kapi188 PREMIUM (||Vip+|| aeternus)

  Dołączył:
  25 Kwiecień 2015
  Wiadomości:
  61
  Docenione treści:
  20
  Le roi est mort, vive le roi
   
 5. michalinek80

  michalinek80 Space A

  Dołączył:
  4 Listopad 2018
  Wiadomości:
  9
  Docenione treści:
  5
  Można już pobrać gdzieś mapę ca sprzed zamknięcia? Pliska
   
 6. Craftapple.pl

  Craftapple.pl Administrator
  Członek Ekipy Administrator

  Dołączył:
  8 Czerwiec 2013
  Wiadomości:
  2 998
  Docenione treści:
  589
 7. dreder

  dreder Użytkownik

  Dołączył:
  11 Sierpień 2017
  Wiadomości:
  58
  Docenione treści:
  16
  Oby end był bez limitu 10k kratek i będzie git ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   
  Reklama
 8. Gallus/Maaarcin

  Gallus/Maaarcin Użytkownik

  Dołączył:
  17 Sierpień 2021
  Wiadomości:
  5
  Docenione treści:
  1
  ta i z tym pluginem gdzie respił się co 4h
   
 9. GepardsPL

  GepardsPL Pszenżyto

  Dołączył:
  21 Luty 2017
  Wiadomości:
  266
  Docenione treści:
  201
  a będzie serw na jakiejś liście bo chyba tak z 70% graczy nie pamięta o czymś takim jak ca, zainwestowałbym w jakąś solidną reklamę albo co najmniej jakąś mcliste, z tego co pamiętam serw był na niej kiedyś i to jeszcze wyróżniony solidnie, pozdro600
   
 10. Gallus/Maaarcin

  Gallus/Maaarcin Użytkownik

  Dołączył:
  17 Sierpień 2021
  Wiadomości:
  5
  Docenione treści:
  1
  O ile się nie mylę, to top 1, a co do reklamy to w tych czasach lepiej zainwestować w youtubera
   
 11. Inevara

  Inevara Użytkownik

  Dołączył:
  26 Październik 2015
  Wiadomości:
  779
  Docenione treści:
  323
  Pjoter dzik
   
  • Zabawne Zabawne x 1
  • Zwycięzca Zwycięzca x 1
  • Lista
 12. Craftapple.pl

  Craftapple.pl Administrator
  Członek Ekipy Administrator

  Dołączył:
  8 Czerwiec 2013
  Wiadomości:
  2 998
  Docenione treści:
  589
 13. Djradki

  Djradki Użytkownik

  Dołączył:
  29 Czerwiec 2018
  Wiadomości:
  11
  Docenione treści:
  27
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Poleć tę stronę